top of page

      Сьогоднішній Миколаїв важко собі уявити без Міжрегіонального інституту розвитку людини Університету «Україна». Один із наймолодших вищих навчальних закладів обласного центру можна назвати і таким, що найдинамічніше розвивається. У Миколаєві інститут за чисельністю студентів впевнено посідає четверте місце. Рівень акредитації — IV. Ліцензія Міністерства освіти і науки України дає право випускати «у світ» молодших спеціалістів по 9 спеціальностях, бакалаврів по 16, спеціалістів — по 10 та магістрів по 15-ти. За час свого існування інститут підготував понад 10 тисяч дипломованих фахівців.

      Объектив 705.13. Университет Украина У Миколаївський міжрегіональний інститут розвитку людини вступити можна вже після 9 класу. Випускники 9-х класів можуть отримати на відділенні молодших спеціалістів загальноосвітню підготовку. Так само, як і випускники 11 класу, що бажають зміцнити знання, необхідні для професійної підготовки.

Це важливо, особливо, якщо врахувати, що не всім легко 

  ДОБРО ПОЖАЛОВАТЬ!  

      Не дивно, що в інституті – кращі в Миколаєві команди КВК, брейн-рингу, організовані театр моди «Інтершоу», шоу-балет «Ритми серця», клуби за інтересами, чисельні спортивні секції.

У ВНЗ діють система пільг для сиріт, молодих і багатодітних сімей, знижок для відмінників, творчого активу, моделі навчання без оплати, у кредит. Особливо потрібно сказати про навчання людей із обмеженими фізичними можливостями. Забезпечення рівного доступу до освіти є одним із основних напрямків діяльності інституту. Для цього впроваджується система супроводу навчання студентів із особливими потребами, що поєднує сучасні освітні технології, спеціальні методи підтримки таких студентів і адаптивні технічні засоби.

       Студенти ММІРоЛ проходять навчання на військовій кафедрі Інституту сухопутних військ Одеської політехніки. При цьому 

вартість навчання на військовій кафедрі в Одесі значно нижча.

Розширюються міжнародні зв'язки. В цьому напрямку зроблено чимало. Уже третій рік інститут співпрацює з Корпусом миру США, діють англійський і німецький клуби. Нині розширюється співпраця з Корейською республікою. Так, посольством Республіки Корея, Корейським агентством по міжнародній співпраці (KOIСA) інституту був подарований сучасний мультимедійний навчальний клас із супутньою оргтехнікою. Нещодавно Перший секретар посольства Республіки Корея в Україні пан Кім Хіян Дук і Генеральний директор представництва агентства KOICA в Україні пані Кім Сонг Ін відвідали інститут і взяли участь в урочистому відкритті класу, обладнаного корейською технікою.

      Роботодавцям цікаві різнопрофільні фахівці. Тому, крім основної спеціальності, більшість випускників інституту отримують кваліфікацію викладача спеціальних дисциплін свого профілю і сертифікати з вибіркових дисциплін, які відображають оволодіння ним фундаментом суміжної спеціальності. Наприклад, спеціаліст із дипломом реабілітолога отримує сертифікат психолога і дефектолога. Або ж спеціаліст в області організації туризму може мати другу спеціалізацію – з організації харчування, і сертифікати про підготовку в області фізичної реабілітації і перекладу. Поєднання спеціальностей здійснюється і при підготовці юристів. Більшість із них отримують диплом бакалавра права і магістра з оподаткування, митної діяльності. На спеціальностях «Туризм», «Міжнародна інформація» «Переклад» запроваджене вивчення третьої мови – китайської.

       Спектр професійної реалізації випускників дуже широкий – від районної лікарні до Верховної Ради. Дозволю собі навести лише декілька прикладів успішної кар'єри, які підтверджують: дипломи "України" затребувані, визнаються на всіх рівнях, а знання наших випускників дозволяють їм активно просуватися по службових сходинках і досягати високих професійних результатів у різних сферах.

        Ось лише деякі випускники інституту: перекладач I категорії на заводі "РУСАЛ" Марина Волгушева, головний фахівець управління культури Керченського міськвиконкому, директор Кримського республіканського центру дитячого і юнацького туризму та екскурсій міста Керч Сергій Растопчин, завідувачка кафедрою туризму Одеського вищого професійного училища туристичного сервісу Тетяна Ляпіна, викладач комп'ютерної академії "ШАГ" Євген Жарков, начальник відділу валютних операцій Миколаївської філії банку "Імексбанк" Марина Кокарєва, старший податковий інспектор державної податкової інспекції в Центральному районі м. Миколаєва Інна Цуканова, головний економіст районного управління статистики міста Котовська Тетяна Іващенко, начальник відділу бухгалтерського обліку головного управління капітального будівництва при Раді Міністрів Автономної Республіки Крим Тетяна Рижкова, заступник начальника відділу продажів ТОВ "Сандора" Костянтин Золотих, маркетолог девелоперської компанії "Грін Хауз" у Києві Ілля Сурган і багато, багато інших.

Випускники факультету права – це співробітники СБУ, військових, апеляційних, місцевих судів, підрозділів Міністерства юстиції, органів Державної виконавчої служби. Сьогодні надзвичайно потрібні і високо цінуються у профільних установах наші соціальні працівники, вони обіймають престижні посади в установах праці і соціального захисту різних рівнів. Для прикладу: практично весь штат управління праці і соціального захисту Новобузької райдержадміністрації укомплектований випускниками ММІРоЛ. Вісім колишніх студентів інституту працюють в управлінні Казанковської райдержадміністрації, одинадцять – у Баштанській, шість - у Южноукраїнській, шість – у Березанській.

        Приємно пригадати і журналістів, які здобули освіту в інституті, хто – другу вищу, хто – першу. Це кореспондент газети "Миколаївські новини" Віталій Синявський, головний редактор газети "Наше місто Миколаїв" Наталія Бабенко, кореспондент цієї ж газети Ірина Чернишева, співробітниця секретаріату Верховної Ради України Наталія Маймеськул, кореспондент київської газети "Факти і коментарі" Ольга Уставщикова, фотокореспондент журналу "Телекритика" Яна Новосьолова, головний редактор телекомпанії "Сатурн" Лілія Родіна, редактори цієї ж телекомпанії Ольга Параськун і Тетяна Колесніченко. Ольга до того ж є власним кореспондентом телекомпанії "1+1", і завжди приємно дивитися в ефірі її сюжети, зроблені на високому професійному рівні. Отже, можна сміливо стверджувати: випускники інституту обіймають престижні робочі місця у найрізноманітніших сферах суспільної діяльності.

вдається здолати бар'єр зовнішнього незалежного тестування. Молодші спеціалісти навчаються таким спеціальностям, як: «Правознавство», «Фінанси і кредит», «Видавнича справа та редагування», «Бухгалтерський облік», «Організація виробництва», «Організація обслуговування в готелях», «Організація обслуговування в закладах ресторанного господарства і торгівлі», «Комерційна діяльність», «Обслуговування комп'ютерних систем та мереж».

       Далі – рівень бакалавра за напрямами підготовки: «Корекційна освіта (Логопедія)», «Здоров'я людини», «Соціологія», «Психологія», «Журналістика», «Видавнича справа та редагування», «Правознавство», «Економічна кібернетика», «Маркетинг», «Фінанси і кредит», «Облік і аудит», «Товарознавство і торговельне підприємництво», «Менеджмент», «Комп'ютерна інженерія», «Готельно-ресторанна справа», «Туризм».

«Украина» переехала в новое помещение На рівні спеціаліста здійснюється підготовка зі спеціальностей: «Фізична реабілітація», «Журналістика (за видами)», «Переклад», «Соціальна робота», «Фінанси і кредит (за спеціалізованими програмами)», «Облік і аудит», «Товарознавство і комерційна діяльність», «Менеджмент організацій і адміністрування (за видами економічної діяльності)», «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності», «Туризмознавство (за видами)».

На рівні магістрів здійснюється підготовка зі спеціальностей: «Корекційна освіта (за нозологіями)», «Фізична реабілітація», «Журналістика (за видами)», «Переклад», «Психологія», «Соціологія (за видами діяльності)», «Економічна кібернетика», «Фінанси і кредит (за спеціалізованими програмами)», «Банківська справа», «Облік і аудит», «Маркетинг», «Товарознавство і комерційна діяльність», «Оподаткування», «Готельна і ресторанна справа», «Менеджмент організацій і адмінстрування (за видами економічної діяльності)».

Практично всі кафедри, що здійснюють підготовку спеціалістів і магістрів, очолюють доктори наук і професори. Назвемо лише деякі імена: доктори економічних наук, професори О.М. Гаркуша, В.Г. В'юн, В.Д. Пантелеєв, доктор педагогічних наук, професор Л.П. Сергієнко, доктор технічних наук, професор В.М. Бандура, доктор філологічних наук, професор Н.В. Яблоновська, доктор фізико-математичних наук Г.М. Петров, доктор медичних наук А.О. Авраменко, професори А.Г. Михайлик, Т.К. Пересунько та багато інших.

        Особлива наша гордість – електронна бібліотека. Вступивши до нас на навчання, кожен студент отримує персональний електронний пароль, завдяки якому він може користуватися великою електронною бібліотекою, тобто мати вдома в комп’ютері свою власну бібліотеку, в якій містяться і підручники, і тести, і завдання, і методичні матеріали. Особливо зручно це для заочників, які мешкають поза межами міста.

Питання з житлом у нас вирішене. З підприємством "Корабелпромбуд" укладений договір, згідно якому студенти мешкають у восьми гуртожитках - у відремонтованих теплих кімнатах зі всією необхідною побутовою інфраструктурою. Адже важливий не лише навчальний процес, але й побут, дозвілля студентів.

bottom of page